Na co si dát pozor pokud hledám půjčku a chtěl bych si nějakou půjčku vzít. Na co si dát pozor a čemu se vyhnout. To vše se dozvíte v dnešním článku o tom jak hledat správně půjčku.

Jak postupovat při hledání půjčky ?

Pokud hledám půjčku, tak bych si měl prvně zjistit kolik jsem vlastně schopen měsíčně splácet. Stačí si vzít paprí a tužku a sepsat si nejprve všechny vaše příjmy. Může se jednat o příjmy ze zaměstnání nebo příjmy z podnikání. Může se také jednat o příjmů z pronájmů, úroků atd. Až budete mít hotové všechny vaše příjmy, tak začněte sepsiovat vaše měsíční výdaje. U výdajů to bývá většinou o hodně složitější, ale dá se to zvládnout. Pak už jen stačí od příjmů odečíst výdaje a hned vydíte jak na tom v současnosti finančně vlastně jste.

Je lepší bankovní nebno nebankovní půjčka ?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď, pokud hledáte půjčku tak je jednoznačně lepší si vzít bankovní půjčku. U bankovní půjčky máte záruku určitého standartu, jsou tam nižší roční úroky a ve smlouvách se neskrývají žádné záludnosti. U nebankovních společností to často bývá o hodně horší. Jejich úvěr bez registru je sice registru, ale je drahý.

Hledám nebankovní půjčku

Nebankovní půjčky využívají především lidé, kteří z nějakých důvodů neuspěli u banky. Často z důvodů nízkých příjmů, nebo proto že měli záznam v negativním registru dlužníků. Tito lidé se pak obrací na nebankovní společnosti, protože nebankovní společnosti poskytují půjčky i méně bonitním klientům. U nebankovních společností tedy mají šanci i lidé s malými příjmy, nebo lidé, kteřé jsou zapsáni v registru dlužníků.