Úroky z půjčky jsou odměnou pro věřitele, zato že byl ochotný dlužníkovi půjčku poskytnout. Úroky z půjčky jsou různě vysoké podle toho o jakou půjčku se přesně jedná. Více se dozvíte v celém článku.

Proč vznikly úroky z půjčky

Úroky z půjčky vznikly k hlavně k lepšímu zajištění půjčky. Čím rizikovější půjčka pro věřitele, tím můžete počítat s vyšším ročním úrokem a vyšším RPSN. Úroky z půjčky slouží také jako odměna pro věřitele, za to že byly ochotni dlužníkmů půjčku vůbec poskytnout. Bez úroku z půjčky by půjčky nemohli vůbec existova, protože by je nechtěl nikdo poskytovat.

Úroky z bankovní půjčky

Úroky z bankovní půjčky jsou vždy výrazně nižší než úroky z nebankovní půjčky. Půjčky od bank jsou totiž ve většině případů nejvýhodnější a proto je vždy první volbou půjčka od banky. U banky však neuspějí lidé, kteří mají malý nebo žádné příjmy, nebo mají záznam v registru dlužníků. Pokud nesplní tyto dvě základní podmínky, tak se musí obrátit na nebankovní společnosti, které mají méně přísná pravidla pro poskytování půjček.

Úroky z nebankovní půjčky

Úroky z nebankovní půjčky jsou vždy o docela dost vyšší než roční úroky u banky. Je třeba s tím dopředu počítat. Výhodou nebankovních půjček je, že jsou velmi rychlé a dnes si o ně můžete často zažádat jednodušše přes internet nebo telefon. Dalšími výhodami je, že tyto půjčky mají šanci získat i lidé bez trvalé práce, nebo lidé s minimálními příjmy. U nebankovních půjček často s žádostí o půjčku uspějí i lidé, kteří se dostaly do registru dlužníků.

Jednou z možností může být také zpětný úvěr.

Vždy si dobře pročtěte smlouvu !

Stále hodně lidí si vůbec nepřečte smlouvu a později toho hodně litují. Pokud si budete brát půjčku, tak si vždy smlouvu důkladně přečtěte. Smlouvu si musíte nejen pořádně pročíst, ale musíte také všemu ve smlouvě pořádně rozumět. Pokud nebudete něčemu rozumět, tak smlouvu raději nepodepisujte a běžte jinam.