Úvěr na směnku je úvěr, který je jištěný směnkou. Tento druh půjček poskytují převážně nebankovní společnosti, ale také různé soukromé osoby. V samotném článku se dozvíte více o úvěrech na směnku.

Směnka vás zavazuje

Směnka se používá k zajištění úvěru. Věřitel má tak úvěr více zajištěný a můžete tak půjčit peníze i méně bonitním klientům, kterým nechtějí žádné společnosti jinak půjčit vůbec žádné peníze. Směnka slouží jako cenný papír a věřitel jí může kdykoliv prodat někomu jinému. Podmínky směnky však vždy musí zůstat zachovány.

Jak vysoký bývá úvěr na směnku ?

Úvěr na směnku bývá ve většinou případů poskytován nebankovními společnosti a soukromými osobami maximálně do výše 50 000 Kč, nejčastěji však do výše 20 000 Kč. Jedná se tedy spíše o menší úvěry s kratší dobou splatnosti. Peníze z této půjčky můžete použít na cokoliv, protože se jedná o neúčelové úvěry.

Úvěr na směnku bez registru

Úvěr na směnku je těměř vždy posktován, bez toho aniž by bylo prověřováno jestli jste vedeni v registru dlužníků. V registru dlužníků mohou firmy zjistit, kteří lidé měli problémy se splácením svých dřívějších úvěrů či půjček. Tento úvěr na směnku je tedy určen i lidem, kteří se již dostaly do negativní části registru dlužníků.

Úvěry na směnku jsou hodně drahé

Úvěr na směnku patří k nejdražším úvěrům na finančím trhu. Úvěr na směnku by jste tedy měli použít pouze v případě, že vám jiným způsobem jinde nepůjčí. Protože úvěr na směnku má těměř vždy vysoký roční úrok, dále vysoké RPSN a také jsou tam často vysoké sankční poplatky. Navíc může proběhnout odkup směnek. Pozor také na různé rozhodčí doložky apod.